ECSO rozpoczyna współpracę z Miastem i Gminą Radków

Data
19.01.2023
Miejsce
Zamek Sarny

Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda rozpoczęło współpracę z Miastem i Gminą Radków. Jej celem jest aktywne działanie na rzecz dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego ziemi radkowskiej.

Gmina Radków, w której znajduje się ECSO może poszczycić się jednym z najbardziej charakterystycznych szczytów górskich w Polsce – Szczelińcem Wielkim. Krajobraz kulturowy ziemi radkowskiej to jednak o wiele więcej aniżeli masywy górskie. Życiodajna rzeka Ścinawka wraz z dopływami od stuleci sprzyjały lokalnemu osadnictwu. Wznoszone tu wspaniałe rezydencje, z Zamkiem Sarny na czele, stawały się lokalnymi ośrodkami rozwoju kultury, w tym sztuki ogrodowej. Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda oraz Miasto i Gmina Radków postanowiły pogłębić współpracę w zakresie ochrony, konserwacji i promocji lokalnego krajobrazu kulturowego. Priorytetem są obecnie dla obydwu stron działania zmierzające do identyfikacji obszarów i obiektów cennych kulturowo oraz przyrodniczo i wymagających pilnej ochrony. List intencyjny o współpracy został podpisany na Zamku Sarny przez Łukasza Przybylaka, współzałożyciela ECSO oraz Jana Bednarczyka, burmistrza miasta i gminy Radków.

fot. Aleksandra Kowalczyk, Miasto i Gmina Radków

Instytucje uczestniczące

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych i analitycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.