Europejski Dzień Ogrodów Historycznych 2024

Data
26.04.2024
Miejsce
online

V Europejski Dzień Ogrodów Historycznych odbywa się po raz kolejny pod hasłem „Europa zjednoczonych ogrodów.” Tego dnia zachęcamy do własnych eksploracji dziedzictwa ogrodowego Europy oraz refleksji nad jego rolą w przyszłości.

Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest uczczenie rocznicy powołania Europejskiego Szlaku Ogrodów Historycznych, którego członkiem jest zamek Sarny, oraz promowanie dziedzictwa ogrodów historycznych jako istotnego elementu kulturowego Europy. Zachęcamy do wizyty w zamkowym parku i zanurzenia się w bogatej historii, a także do samodzielnego zwiedzania urokliwej doliny rzeki Włodzicy. Można skorzystać z przewodnika po Zamku dostępnego do nabycia w kawiarni i restauracji Zamku Sarny. Warto również zajrzeć do bezpłatnych e-booków ECSO. Jednym z nich jest „Europa Zjednoczonych Ogrodów”, który stał się bezpośrednią inspiracją dla tegorocznej tematyki Europejskiego Dnia Ogrodów Historycznych. Nasze publikacje oferują wgląd w świat sztuki ogrodowej z wyjątkowej kulturowej perspektywy i zachęcają do refleksji na temat roli ogrodów historycznych w przyszłości.

Pełny program wydarzeń oraz materiały specjalne V Europejskiego Dnia Ogrodów Historycznych są dostępne na stronie Europejskiego Szlaku Ogrodów Historycznych.

fot. Monika Luniak

Organizatorzy

Patronat

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych i analitycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.