ECSO rozpoczyna współpracę z SFPM Branitz

Data
12.01.2023
Miejsce
Drezno, Niemcy
fot. Zbiory ECSO

Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda (ECSO) rozpoczyna współpracę z niemiecką fundacją Stiftung Fürst-Pückler-Museum Park und Schloss Branitz (SFPM). Naszym celem jest aktywne działanie na rzecz upowszechnienia życia i twórczości artysty ogrodowego księcia Hermanna von Pückler-Muskau i jego najważniejszego następcy, Eduarda Petzolda.

Postacie patronów ECSO i SFPM łączyła wyjątkowa zażyłość. Wizjonerstwo i mecenat Księcia dały Eduardowi Petzoldowi solidne podstawy do nauki rzemiosła ogrodowego i wypracowania własnego warsztatu projektowego. Wdzięczność Petzolda dla swojego nauczyciela towarzyszyła mu przez całą karierę znajdując upust nie tylko w wydaniu pierwszego szkicu biograficznego księcia von Pückler-Muskau w 1874 roku, ale także w opracowywanych przez niego projektach. Rezydencja w Branitz to jedno z dwóch największych dzieł księcia Hermanna i jednocześnie miejsce jego spoczynku.

ECSO i SFPM postanowiły pogłębić dwustronną współpracę na rzecz działalności naukowej, kulturalnej i edukacyjnej oraz dziedzictwa kulturowego sztuki ogrodowej księcia von Pückler-Muskau i Petzolda.

List intencyjny o współpracy został podpisany w Dreźnie przez Łukasza Przybylaka, współzałożyciela ECSO, oraz dr Stefana Körnera, dyrektora SFPM.

Instytucje uczestniczące

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych i analitycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.