ECSO rozpoczyna współpracę z Gminą Nowa Ruda

Data
28.11.2022
Miejsce
Zamek Sarny

Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda rozpoczęło współpracę z Gminą Nowa Ruda. Jej celem jest aktywne działanie na rzecz dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego ziemi noworudzkiej.

Ziemia Noworudzka to region wyróżniający się unikatowym w Polsce krajobrazem przyrodniczo-kulturowym. Tworzy go mozaika pól uprawnych, łąk, lasów i historycznych rezydencji z ogrodami wpisanymi w malownicze doliny rzek Włodzicy i Ścinawki w Sudetach Środkowych. Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda oraz Gmina Nowa Ruda postanowiły pogłębić współpracę dwustronną w zakresie jego ochrony, konserwacji i promocji, a także wzmocnienia kompetencji specjalistów oraz podniesienia świadomości społeczności lokalnej. W jej efekcie podjęte zostaną w przyszłości aktywne działania naukowe, kulturalne i edukacyjne, które wpłyną na rozwój obszaru i poprawią dobrostan lokalnej społeczności. List intencyjny o współpracy został podpisany na Zamku Sarny przez Łukasza Przybylaka, współzałożyciela ECSO, oraz Adriannę Mierzejewską, wójt Gminy Nowa Ruda.

fot. Barbara Adamska, Gmina Nowa Ruda

Instytucje uczestniczące

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych i analitycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.