ECSO dołączyło do ogólnopolskiej mapy edukacji architektonicznej

Data
17.07.2023
Miejsce
online
Fot. Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Architektura dla edukacji (ADE) to platforma internetowa zainicjowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (NIAiU), która ma na celu stworzenie środowiska do wymiany doświadczeń, zdobywania kompetencji i wiedzy. ECSO ma przyjemność dołączyć do interaktywnej mapy edukacji architektonicznej, obejmującej obecnie ponad 80 inicjatyw z całej Polski.

Na platformie dostępne są różnego rodzaju treści o charakterze edukacyjnym, popularyzatorskim i specjalistycznym. O architekturze i przestrzeni miejskiej można poczytać, posłuchać, pooglądać, a także spojrzeć na nie oczami projektanta. Znajdują się tu przykłady książek, materiałów edukacyjnych, scenariuszy czy kart zadań, a także propozycje warsztatów, wykładów czy spacerów. Treści zostały podzielone na trzy główne kategorie, tak aby każdy mógł łatwo odnaleźć coś dla siebie:

  1. Miasto – dla pracowników instytucji, w tym instytucji kultury, organizacji czy lokalnych liderów działających w obszarze samorządu, regionu lub społeczności.
  2. Szkoła – dla edukatorów i nauczycieli działających na styku edukacji formalnej i nieformalnej.
  3. Dom – dla rodziców, dzieci i młodzieży zainteresowanych edukacją o przestrzeni w kontekście czasu wolnego.

Jednym z integralnych elementów platformy jest mapa edukacji architektonicznej. To pierwsza ogólnopolska baza osób i instytucji działających w obszarze edukacji architektonicznej, formalnej i nieformalnej. Mapa jest narzędziem kierowanym zarówno do specjalistów, jak i szerokiej publiczności. Jesteśmy dumni, że Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda dołączyło do grona ponad 80 inicjatyw, takich jak Muzeum Architektury we Wrocławiu i Festiwal Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie.

Więcej informacji o platformie i edukacji architektonicznej na oficjalnej stronie internetowej Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych i analitycznych. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.